از وبلاگ

کشورهای متعددی در دنیا با قیمتهای گزاف و شرایط دشوار امکان شهروندی در کشورهای خود را به دیگران می دهند. لاتاریبعنوان مثال کشور دومنیکن با هزینه بالای یکصد میلیون تومان و شرایط سخت دیگر به دیگر شهروندان کارت اقامت در کشور خود را می دهد. از جمله کارتهای اقامت، همین گرین کارت آمریکا است. که ویزای تنوع فرهنگی یا لاتاری هم نامیده می شود. داشتن این کارت از راههای دیگر، شرایط بسیار دشواری می خواهد چرا که داشتن کارت به صاحب آن امتیازات شهروندی آمریکا یعنی امتیار داشتن کار، اقامت، تحصیل و … را همچون سایر شهروندان این کشور اعطا می کند. اما همه ساله اداره مهاجرت آمریکا تعدادی از این کارتها را به قید قرعه در اختیار کشورهائی قرار می دهد که مهاجر کمتری به آمریکا گسیل داشته اند و هر چه شهروندان آن کشور تعداد مهاجران کمتری به آمریکا در سال داشته باشند شانس بیشتری در برنده شدن گرین کارت دارند.
امسال ایران نیز جزو یکی از کشورهای مجاز به شرکت در قرعه کشی است و با توجه به آمار کم مهاجرت به آمریکا از طرق مختلف، شانس بالائی نصیب شرکت کنندگان ایرانی می شود. اگر يك برنده خوش شانس باشيد تنهابراي شما گرين كارد صادر نميشود بلكه براي همسر و فرزندانتان نيز صادر خواهد شد.
البته همه این موارد به آن شرط است که ثبت نام به طرز صحیح و استاندارد انجام شود که در این مرکز شرایط را برای شما فراهم آورده ایم.
کشور ایران امسال مجاز به شركت در قرعه كشي گرين كارت ميباشد و به شما اين فرصت داده شده تا در آن شركت كنيد. گرين كارت به شما اجازه ميدهد تا در ايالات متحده بمانيد و بطور قانوني كار كنيد. اگر يك برنده خوش شانس باشيد تنهابراي شما گرين كارت صادر نميشود بلكه براي همسر و فرزندانتان نيز صادر خواهد شد.
اين قرعه كشي بطور رسمي قرعه كشي رواديد مهاجرت ( بطور عادي معروف به لاتاري گرين كارت) ناميده ميشود. هر ساله 50000 گرين كارد براي مردم تمام جهان صادر ميشود. هدف اين قرعه كشي صدور گرين كارت براي افرادي است كه در كشورهايي بدنيا آمده اند كه بطور تاريخي داراي سطح پائيني از مهاجرت به .ايالات متحده بوده اند
قرعه كشي به روش لاتاري كامپيوتري شانسي انجام ميگيرد.
قرعه كشي با لايحه مهاجرت و با امضاي رئيس جمهور جرج بوش بصورت قانون درآمد. اين قرعه كشي كاملاً قانوني و مورد تاييد وزارت خارجه آمريكا ميباشد.
هر ساله 50000 نفر كه با احتساب خانواده شان بالغ بر 200,000 نفر ميشوند ، از طریق قرعه کشی گرين كارت (Green Card) آمريكا را اخذ مينمايند.
قرعه کشی گرين کارت آمريکا چيست؟
پاسخ: طبق قوانين فعلی اداره مهاجرت آمريکا، قرعه کشی ساليانه [ معمولاً ساليانه ] از بين افراد متقاضی انجام می شود. گرين کارت آمريکا کارتی است که به شما امکان کار و زندگی در کشور آمریکا و داشتن حقوق شهروندی را می دهد.
تقريباً کلیه افراد می توانند در این قرعه کشی شرکت کنند. حتی کلیه افراد خانواده می توانند با هم شرکت کنند یا بعضی از افراد می توانند چندین بار [ بدلایل داشتن شرایط سنی خاص] در این قرعه کشی شرکت کنند که این امر شانس افراد را بالاتر می برد.
شاید از خود بپرسید که چرا اداره مهاجرت آمریکا به افراد کشورهای دیگر این فرصت را می دهد؟
یکی از دلایل مهمی که مسئولان اين اداره بیان می کنند ایجاد توازن فرهنگی بین اقوام مهاجر از کشورهای مختلف است. بدین صورت که آمیختن قومیتها با فرهنگهای متنوع به غنای فرهنگی آن کشور می افزاید. از دلایل دیگر جلوگیری از اقدام به مهاجرتهای غیر قانونی به روشهای مختلف به آمریکاست. البته باید نیاز به نیروی کار را هم به دلایل فوق اضافه نمود.
به همین دلیل برخی از کشورها که سهم افراد مهاجرشان در آمریکا بالاست بطور کلی نمی توانند در این قرعه شرکت کنند. بعنوان مثال در قرعه امسال افراد تابع کشور چین بدلیل بالا بودن تعداد افراد مهاجر از چین نمی توانند در این قرعه شرکت کنند ولی ایرانیان بدلیل پائین بودن تعداد افراد مهاجر در آمريکا بدلایل مختلف، امکان شرکت را دارند.
زمان ثبت نام در قرعه کشی تقریباً یک ماه مانده به آخر سال [میلادی] است و روش فعلی آن بصورت الکترونیکی یا بعبارت دیگر ثبت نام اینترنتی است. بدین لحاظ امکان ثبت نام از هر گوشه از دنیا و هر کشوری وجود دارد.
خلاصه مراحل دریافت گرین کارت از طریق شرکت در قرعه کشی:
– شرکت در قرعه
– قبولی
-مراحل بعد از قبولی

 

regdv

1 دیدگاه

  1. با درود فراوان
    هدف من خوب زندگی کردن وخوب زیستن مباشد
    وادامه تحصیل بخاطر رشد وآگاهی

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را بنویسید